Taylor a já- románek snů (my story)

16. června 2010 v 22:07 | VercikaS |  Moje tvorba

Jak jsem slíbila v minulém článku, dávám sem na blog můj příběh, který se jmenuje...

... Taylor a já- románek snů.
Přečíst si ho můžete, kliknete-li na Celý článek.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Veronika seděla ve školní lavici a přemýšlela. Neposlouchala výklad učitele, ani si nic nezapisovala. Myslela na nepodstatné věci. Myslela na Taylora Lautnera, na herce, který se jí líbil. Dnes ráno mu poslala dopis o tom, že se chce s někým seznámit klidně i na dálku, protože má málo přátel. Co by jí asi tak Taylor mohl odepsat? Veronika přemýšlí o Taylorově odpovědi. Neví nic o jeho povaze, jen o něm četla, že je milý. Veronika se vžila do dopisu, který možná nikdy nedostane…
***
´Ahoj Veroniko,
jsem rád, že mi někdo napsal. Tedy… abych byl přesný… píše mi plno lidí, ale jsou to žádosti o autogramy, nebo pozvánky na konkurzy. Lidí, co by mi napsalo jako ty, opravdu moc není. Je mi líto, že nemáš moc přátel. Udivuje mně, že si člověk vybere za přítele zrovna herce. Ale nu což, nemám ti to samozřejmě za zlé. Akorát teď nemám moc času, jsme právě uprostřed natáčení Rozbřesku. Osobně mne Rozbřesk dost nadchl a natáčení mně baví, doufám, že se i tobě bude film líbit. Jak jsem řekl, moc času nyní nemám, tak už tento dopis ukončím. Kdybys měla zájem ještě odepsat, budu jedině rád.
S pozdravem Taylor. ´
Veronika odepisuje, nemůže přeci nechat Taylora dlouho čekat. I když, jak sám řekl, má teď práce až nad hlavu.
´Ahoj Taylore,
jsem ráda, že jsem tě potěšila. Rozbřesk je můj nejoblíbenější díl z Twilight sagy, jsem si tedy jistá, že z filmu budu nadšena. Jsem si jistá, že je víc lidí, kteří by tě chtěli za přítele, jen to nevíš. Přeji ti, abys to jednou poznal.
Veronika ´
Veronika si v mysli přehrála ještě pár dopisů, které byly vlídné z obou stran. Bylo jich opravdu hodně, ze všech dní, z hodně dlouhé doby, z osmi měsíců. Na každý týden vymyslela Veronika jeden dopis od Taylora. Poslední dopis byl od něj…
´Ahoj Veroniko,
dotočili jsme druhou část Rozbřesku, protože jak jistě víš, natáčely se na tento díl dva filmy. Jsem rád, že se ti první část líbila, jak jsi psala v minulém dopise. A ještě takové malé překvapení. Zamluvil jsem si letenky do ČR, napadlo mne, že bych se tam podíval, mám k tomu totiž několik důvodů… za týden vyrážím, takže to nebude tak dlouho trvat a budu tam. Věřím, že mně tam provedeš. Ještě musím vymyslet, jak se zbavit novinářů, ale mělo by to být dobré.
Taylor. ´
Veronika byla šťastná a v den, kdy měl Taylor Lautner přiletět, čekala již na letišti v Praze, kam se den předtím vypravila. Okamžitě ho poznala, když vystoupil z letadla. Kamarádce, která tam byla s ní a sloužila jako překladatelka pro Veroniku, která se anglicky nedomluví, nemohla říct ani "to je on", protože ze sebe v šoku nedovedla vypravit ani hlásku. Taylor byl krásnější než na filmovém plátně, byl krásnější než na fotkách. Kamarádka jménem Jana, ovšem nebyla slepá, viděla Veroniky šok a viděla Taylora, nikdo jí nemusel vysvětlovat, kdo to je.
"Here!" Zavolala Jana na Taylora, který se rozhlížel po letišti a hledal Veroniku a její kamarádku. Nemusela Veronice říkat, co řekla. Upozorňovala Taylora, kde jsou. Ten šel k nim. Když viděl Veroniky rozpaky, usmál se na ni.
"Well… Where will we go?" Zeptal se Taylor.
Veronika mu nerozuměla ani slovo.
"Ptá se, kam půjdeme…" Vysvětlila jí Jana potichu, ale tak, aby jí slyšela.
"Nejspíš pryč…" Řekla Veronika, když si všimla auta s logem ČT24.
Ovšem, kanál zpráv si nesmí nechat ujít filmovou hvězdu z L. A. Veronika kývla hlavou směrem k autu, aby si ho všimli i Jana a Taylor. Jana Taylorovi Veroniky odpověď spěšně přeložila a ukázala na auto. I kolemjdoucí se zastavovali a připravovali si fotoaparáty, nebo alespoň mobily.
"Perfect." Řekl Taylor, samozřejmě z přítomnosti kamery a televize nebyl nadšený. "Go."
"Jdeme." Přeložila Jana, ale Veronika si byla jistá, že by to řekla i sama od sebe. A Veronika také.
Všichni tři šli ulicí pryč. Za nimi se táhl dav lidí, který se postupně rozrůstal. Došli až k hotelu, odkud byli fanoušci posláni pryč. Taylor si vyřídil vše, co o svém pokoji potřeboval. Rezervovaný ho opravdu měl. Vzal si klíček s číslem 12. Veronika, Jana a Taylor vyjeli výtahem do druhého patra, kde pokoj dvanáct našli. Taylor otevřel dveře. Pokoj byl trojlůžkový, aby měly kde spát i Jana a Veronika. Úžasné. Taylor položil svůj batoh na jedné z postelí a začal si vybalovat. Zatímco Veronika ho se zaujetím pozorovala, Jana si prohlížela pokoj. Když si Taylor všiml Veroniky pohledu, podíval se na ní a opět se usmál. Dělal jí to schválně, věděl, že je nádherný, když se usmívá. Veronika zrudla, sklopila hlavu a závoj hustých vlasů její rozpaky zakryl. Taylor šel k ní a položil jí ruku na rameno.
"You okay?" Zeptal se Taylor s úsměvem.
Jana nás neposlouchala, takže nemohla nic překládat, ale Veronice to nevadilo. Z Taylorova ochotného a starostlivého tónu v hlase poznala, že se ptá, zda je v pořádku. Veronika trochu přikývla. Dávat zde najevo své rozpaky by vážně nebylo vhodné. Taylor si sedl vedle ní.
"Do you want ice cream?" Zeptal se Taylor.
Jana se prudce otočila, v tváři měla pobavení a údiv.
"Řekni ´Yes´, Veroniko, řekni to!" Řekla.
"Proč? Na co se zeptal…?" Zeptala se Veronika.
"Taylor tě zve na zmrzlinu!"
"Fakt?" Veronika se radostně podívala na Taylora.
Ten se usmál.
"Yes?" Zeptal se, přestože věděl, jakou odpověď dostane.
"Yes, yes!" Vykřikla Veronika šťastně.
Taylor se zasmál.
"Na rande s tebou nepůjdu, Verčo, tam si poraď sama."
Zasmála se Jana.
"No to je mi jasné…" Řekla Veronika.
"Go?" Zeptal se Taylor.
Veronika přikývla. Taylor jí podal ruku a ona se opět začervenala. On se zasmál. Oba dva vyšli z hotelu a šli do nejbližší cukrárny. Prodavač mluvil anglicky, takže to bylo v pohodě. Taylor objednal dva ovocné poháry a šel si sednout ke stolu, kde již Veronika čekala. Obsluha se sama postará o to, aby si ti dva na pohárech pochutnali. Když měli Taylor i Veronika poháry před sebou, začali jíst. Tedy… Taylor začal jíst. Veronika se zaobírala tím, že Taylora pozorovala. Asi po čtvrt hodině Taylor dojedl a udiveně se podíval na Veroniku, pak na její netknutý pohár.
"You do not like?" Zeptal se.
"Ehm… cože?" Veronika se vzpamatovala a zatřepala nechápavě hlavou.
Taylor kývl hlavou směrem k poháru.
"Oh… sorry." Veronika si uvědomila, že byla tak zaujata Taylorem, že se zmrzliny ani nedotkla. Začala honem jíst. Tak rychle a neopatrně, že jí jeden kopeček spadl na sukni. Vzdychla, tohle se jí stává vždy.
Taylor se trochu zasmál, pak vzal ubrousek, šel k Veronice a zmrzlinu ze sukně jí otřel.
"Good?" Zeptal se.
Veronika přikývla. "Thanks." Řekla.
Taylor se usmál. Potom zaplatil a vracel se s Veronikou do hotelu. No, moc slavně tohle ´rande´ neskončilo. Taylor se zamračil, když viděl před hotelem novináře.
"Oh my god!" Zabručel. Vzal Veroniku za ruku a snažil se s ní protlačit davem.
"Taylor Lautner, wait a minute!" Volali na něj všichni.
"No." Řekl Taylor a došel s Veronikou ke dveřím.
Ve chvíli, kdy se oba chystali zmizet ve dveřích, oslepila je záře fotoaparátů. Veronika v záři zavřela oči, nevnímala. Jen věděla, že s ní Taylor někam odchází. Otevřela oči, až když slyšela, jak se zavřely dveře. Byli v hotelovém pokoji.
"Verčo, cos dělala?" Zasmála se Jana, když viděla Veroniky sukni, špinavou od čokoládové zmrzliny.
"Nic… spadla mi zmrzlina. Jdu se převléct." Veronika si vzala džíny a odešla do koupelny, aby se převlékla a Taylor ji neviděl.
Když se vrátila, všichni tři uslyšeli zezdola ze společenské místnosti radostný výskot. Taylor zapnul televizi, co měli na pokoji. Ovšem, že byly zrovna zprávy a na obrazovce nebyl nikdo jiný, než… Taylor a Veronika. V cukrárně u zmrzliny. Samozřejmě tam byla zrovna scéna, jak Taylor sundával Veronice zmrzlinu ze sukně.
"TAYLOR LAUTNER JE NOVĚ ZAMILOVANÝ! KVŮLI SVÉ LÁSCE PŘILETĚL DO PRAHY AŽ Z L. A.!" Volal nadšeně muž v televizi.
Jana tuhle zprávu Taylorovi přeložila.
"Foolishness!"
Vykřikl Taylor rozhořčeně.
"Blbost." Vysvětlila Jana Veronice.
Ta šla naštvaně k televizi a vypnula ji. "Souhlasím!"
Blížil se večer, všichni tři byli po dnešních událostech unavení. Taylor se svlékl jen do kalhot, ve kterých běžně spí. Jana si vlezla do jedné z postelí a prosila, aby Veronika zhasla, protože chce spát. Veronika zhasla, lehla si a v přítmí pozorovala Taylorovu vypracovanou hruď, než si lehl i on a přikryl se peřinou.
Když se Veronika probudila, Jana s Taylorem ještě spali. Veronika se oblékla do černé sukně a tílka, což jí dohromady moc slušelo. Sedla si na kraj Taylorovy postele a Taylora pozorovala. Sledovala, jak se mu zlehka pohybuje hrudník, když dýchá. Sledovala, jak se mu lehce třepotají víčka, když spí. Nejspíš se mu zdálo něco nepříjemného. Taylor pootočil hlavou a otevřel oči. Veronika rychle odskočila.
"Ehm… Good morning…" Řekla.
"Good morning." Odpověděl Taylor a odkryl se, posadil se na postel.
Veronika se usmála, ale následně se podívala do země, aby jí nebylo vidět do tváře. Taylor šel až k ní a hlavu jí rukou lehce zvedl. Zbývalo několik vteřin do splnění Veroniky snu. Taylor se k ní pomalu naklonil, aby jí políbil…
***
"Veroniko? Slyšíš mně vůbec?" V uličce mezi lavicemi stál zamračený učitel a přísně si Veroniku prohlížel.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Peťula :) Peťula :) | 16. června 2010 v 22:18 | Reagovat

Moc pěkný :) Krásnej příběh..

2 Claire Claire | Web | 16. června 2010 v 22:51 | Reagovat

máš to pěkný. jen moc opakuješstejné slova.. dají s enahradit jinými. :)  Ta Veronika.. dalo by se jí říkat i Veja Verča Vejak.. Veronika je moc neosobní :)
Jinak fakt pěkný

3 $tar$-Girl$ $tar$-Girl$ | Web | 17. června 2010 v 15:58 | Reagovat

Suproš stoory :-)

4 Claire Claire | Web | 18. června 2010 v 11:31 | Reagovat

za rady neděkuj :) jsou to jen postřehy, které sem získala já sama. :)
koukni na moje příběhy.. snažím se neopakovat slova. a taky jména nepsal přiliš často.. :)

5 coloury-graphic coloury-graphic | Web | 20. června 2010 v 20:20 | Reagovat

ahojky...zacalo 1.kolo SONC :) tak si sezen hlasy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Kopírujte jen se zdrojem!


                    Cullenovi                                            Quiletti                      
cullens